úterý 30. června 2009

Twitter versus Second Life

Dnes jsem opět narazil na zajímavý článek na New World Notes pod názvem: „Second Life Is What Twitter Isn't: Unique, Sticky, Profitable“. Takže se pokusím vám ho opět zprostředkovat v češtině. Originál je zde.

Second Life je, co Twitter není: jedinečný, přitažlivý, ziskový

Twitter versus SL

„Twitter se, co Second Life nebyl“, prohlašoval nedávno obchodník Chris Abraham v Advertising Age, když hledal jak potlačit znepokojení, že současná bombastická reklama pro Twitter znamená, že je nevyhnutelně určená k poškození reputace Second Life v roce 2007. Na rozdíl od Twitteru, poznamenává Abraham, Second Life není „snadný, levný a otevřený“. To znamená, že vyžaduje instalaci velkého klienta (pozn. C. D.: co do velikosti bajtů), má relativně náročné požadavky na hardware a připojení a není schopný současně pracovat s webem a většinou jiných aplikací.

To všechno jsou platné body, ale Andersen do velké míry nechápe Second Life celkově a tak zeslabuje potenciální nástrahy či pasti Twitteru v nejméně třech bodech:

Twitter není jedinečný jako Second Life: zatímco jádro věci u Twitteru je jasně revoluční – okamžitý mikrobloging a komunikace napříč vícečetnými platformami – lze Twitter velmi snadno imitovat. Což je kvůli tomu, že Twitter má několik konkurentů, zahrnujíce Facebook, Plurk a Friend Feed, zatímco Second Life po šesti letech od jeho nastartování nemá přímého a úspěšného rivala. (Samozřejmě s výjimkou OpenSimulator – což v podstatě znamená, že Second Life je jen vzájemně neslučitelní s samotným open source.) A jak se ukazuje, vytváření virtuálního světa, který je dynamický, ekonomicky vyvážený a plně budovaný svými uživateli, není snadný podnik.

Twitter není stejně tak přitažlivý jako Second Life: Když nějaký systém vstupuje do sociální sítě, nemůže být užitečný jenom někdy. Aby uspěl, musí být systém také přitažlivý, díky všudypřítomné zkušenosti internetových uživatelů. Jak porovnat tyto dva systémy z tohoto pohledu. V lednu roku 2009 Nielsen Internet odhadli, že průměrný Twitter uživatel stráví na stránce celkově 98 minut za celý měsíc. Pro stejný měsíc Nielsen Games odhadli, že průměrný Second Life uživatel je zalogován 2080 minut celkově za celý měsíc.

Twitter není stejně tak ziskový jako Second Life:
  • Odhadnutý výnos společnosti vlastnící Second Life v roce 2008: 96 000 000 US$
  • Odhadnutý výnos společnosti vlastnící Twitter v roce 2008: 0 US$
To všechno dohromady znamená, že je definitivně pravda, že Second Life bude potřebovat být více jako Twitter, aby rostl za hranice zdravého jádra uživatelské báze, tj. umožnit oveřený vývoj napříč snadnými a levnými platformami, obzvláště to je web a mobilní telefony. A pak totéž, uspět a vzkvétat po dlouhý časový úsek, Twitter bude potřebovat stát se více podobným Second Life.

(Zdroje: Koinup, New World Notes, YouTube)

Můj osobní komentář:
Já sám používám Twitter jen velmi krátkou dobu, a to jen ze zvědavosti. Nějak mi nepřirostl zatím k srdci jako Facebook, i když jsou oba vzájemně propojeni a na oba lze použít i mobilní telefony. Facebook je kreativnější. O to větší zkušenosti mám s Second Life, kde žiji už druhý rok. Zažil jsem zde mnoho průlomových zlomů ve vývoji jako klienta takového a hlavně grafiky. A protože moje PC mi neumožňuje využít této bezprostřední výhody na plnou míru, alespoň pár příkladů toho, co lze v SL vytvořit. Tím druhým zlomem bylo zrození naší komunity. SL dávám jednoznačně deset hvězdiček.

Coral Ducatillon



I wished the Sky, I miss the Sea od Icarus Robiani



Tee Green od victouriouspower





čtvrtek 25. června 2009

Bwindi Orphans jde do velkého světa

Ano jde a ne do ledajakého. Že Second Life slaví šesté narozeniny je určitě už všeobecně známo. Komplex několika simů – SL6B – je tím hlavním místem, kde se soustředí veškeré dění. A že je tam toho k vidění. A nechybí tam ani Bwindi Orphans. Garanti projektu Fanda Ryba a Shiny Iceberg tam vytvořili nádherný stánek s informacemi o projektu, fotografiemi dětí z Ugandy a jedním překvapením. Přítomnost zde je nejen chvályhodná, ale je to unikátní příležitost ukázat, co naše česká a slovenská komunita umí a co dělá pro jiné.

SLurl: BWO na SL6B.

(Zdroj: Druhý život, BWO)



pondělí 22. června 2009

Inspirace

Fallen Wood by C. D.

There was one place
There was one wood
Only silence and light was there
Million stars in the sky
And one felt into the deepside






MEOW

Dost zvláštní název pro dance klub. Ale vlastně ani ne, protože v překladu to znamená mňoukání kočiček a kocourků. A to jsou přesně ti, pro které je určen klub MEOW na simu Czech republic. Samozřejmě jsou vítáni všichni, nejen fandové a fanynky stylu Neko, ale i ostatní. Klub je otevřen všem. Tento výtvor je dílem Nickova Smita, se kterým jsem si teď o víkendu při párty v klubu super pokecal, jak je zřejmé z prvního obrázku. Klub nabízí taneční plac a spoustu posebalů pro párové tance. Pokud si potřebujete odpočinout, najdete tu mnoho míst k sezení, nejen na sofa v přízemí, ale také křesla nahoře v 1. patře s výhledem na taneční parket nebo oknem ven na sim. Jak mi Nick řekl, on sám je stavitelem a majitelem mnoha objektů v klubu. Hlavními majiteli, vlastně majitelkami klubu jako takového, jsou však HaiLin Sirnah a Wiewie Wylie.

Čím jsou kočky tak fascinující? Prostě vším. Kočka domácí doprovází člověka již asi 4 až 7 tisíc let. Ve starém Egyptě byla uctívaná a měla svoji bohyni Basket. Sošky koček i mumifikované kočky byly nalezeny v hrobkách faraónů. Uctívali ji v Indii i v Číně, odkud pochází pověra o tom, že černá kočka nosí smůlu. Ale vůbec nejfantastičtější je jejich anatomie a smysly. Stavba těla dělá z těchto z koček obecně, včetně dalších kočkovitých šelem, jako jsou tygři, lvi, gepardi, levharti, jaguáři a další, naprosto perfektní lovce. K tomu jim pomáhá i ostrý zrak. Není nic nádhernějšího pozorovat třeba takového geparda při lovu. Ladné a pomalé pohyby, oči sledují kořist, pomalé přibližování a pak oslnivý sprint rychlostí až 115 km/h.

Tak pojďte rozvlnit svá těla v ladných pohybech do klubu. Rychlost světla se doporučuje.

SLurl: MEOW club







úterý 16. června 2009

Commonwealth

Dnes jsem byl na jednom simu, který mi doporučil Georgez Oh. Jmenuje se Commonwealth 2 a najdete ho zde. A je to opět jedna z těch oáz klidu. Nádherná příroda a také možnost se nejen procházet pěšky, ale i koňmo. Hned po přistání na simu uvidíte blízko ohradu s koňmi. Je několik možnosti, buď již nějakého koně vlastníte a stačí jen nasednout, nebo si koupíte jednoho u ohrady, anebo třetí možnost je, že využijete free demo koně. To vás nebude stát nic, ale můžete ho osedlat jen pětkrát, pak zmizí z inventáře. Samozřejmě tu nezní hudba, jen šumění větru ve větvích stromů a šumění moře. Stačí se jen procházet a naslouchat.
Walt Whitmann
Out of the Rolling Ocean, the Crowd

1
Out of the rolling ocean, the crowd, came a drop gently to me,
Whispering, I love you, before long I die,
I have travel’d a long way, merely to look on you, to touch you,
For I could not die till I once look’d on you,
For I fear’d I might afterward lose you.

2
(Now we have met, we have look’d, we are safe;
Return in peace to the ocean, my love;
I too am part of that ocean, my love—we are not so much separated;
Behold the great rondure—the cohesion of all, how perfect!
But as for me, for you, the irresistible sea is to separate us,
As for an hour, carrying us diverse—yet cannot carry us diverse for ever;
Be not impatient—a little space—Know you, I salute the air, the ocean and the
land,
Every day, at sundown, for your dear sake, my love.)





pondělí 8. června 2009

Tetování

Tetování je prastaré jako samo lidstvo. V oblasti Eurasie je tato technika známa už z neolitu. Později byli hojně potetováni příslušníci kmene Germánů a Keltů. Piktové, bojovný národ, žijící na severu Skotska byl známý svým modrým tetováním. Používali indigovou modř a možná i měď. Zato v Japonsku používali tetování už v paleolitu. Tetování, jak je známe dnes na Západě, pochází z Polynésie a dostalo se k nám s průzkumníky v 18. století.

Důvodů, proč si nechat udělat tetování je mnoho. Mělo dekorativní i spirituální charakter. Dnes si je lidé vybírají z kosmetických, sentimentálních, vzpomínkových, náboženských nebo magických důvodů. Používá se jako identifikace. U lidí to bylo neblaze proslulé tetování vězňů v koncentračních táborech během holocaustu za druhé světové války. Tetují se také zvířata kvůli identifikaci.

Ať už je důvod k tetování jakýkoliv, je velmi populární a to nejen v Real Life, ale také Second Life. A stejně jako v RL, tak i v SL je to nádherné umění stvořit nějaké tetování. Výběr vzorů, barev a stylů je nepřeberný.

I já jsem po svém zrození chtěl nějaké tetování. Samozřejmě první, co nováček shání, je kromě lindenů i něco na sebe. První, kam člověk zamíří, jsou samozřejmě freebie shopy. Jinak tomu nebylo u mě. Dostal jsem spoustu tipů a tak moje první tetování je halda tetování zadarmo. Později jsem na tom simu nakoupil spoustu i dalších věcí. Byl nějaký španělsky mluvící sim. Nikdy už jsem pak neviděl, zmizel se vším všudy.

Později přišly další tetování, některé jsem získal od přátel a některé jsem si samozřejmě koupil. Řekneme, že na následujících fotkách je jakýsi maličký výběr těchto výtvorů na mém těle.





čtvrtek 4. června 2009

Virtual Love

V dnešním mailu jsem měl zajímavý příspěvek z blogu New World Notes s názvem „Virtual Love Economics: What Sells Better In Second Life, Romantic Poses or Sexual Positions?“ Pokusím se vám ho přeložit, protože mi připadá zajímavý.

Ekonomika virtuální lásky: Co se prodává lépe v Second Life, romantické pózy nebo sexuální pozice?

Leila Carroll je jedním z nejtalentovanějším obsahovým tvůrcem v Second Life. Její značka !Meya! (oficiální stránky, nákupní kanál na XStreet) se specializuje na přizpůsobení póz pro zamilované avatary. Všechny tyto pózy jsou smyslné a krásné a nabízejí širokou škálu vyjádření, od snově romantických až po sexuální, tj. pohlavní (jako zde a zde). Je také docela úspěšná v této ekonomické mezeře na trhu. Řekla, že její 6 top konfigurací póz prodala za sedmimístné číslo v lindenských dolarech (1 000 000 L$ směnila na otevřeném trhu na přibližně 4 000 US$) . Její Second Life byznys, Leila dodává, „byl mým jediným příjmem od května 2008 (otevřela jsem v lednu 2008).“
To je v podstatě působivé a také nám nabízí excelentní pohled na obchod s virtuálním milovaním v Second Life. Řečeno jinak: Co se lépe prodává, sexuální pozice nebo romantická spojení? Když jsem jí na to ptal, Leila mi velkoryse nabídla, že mě poinformuje o svých nejvíce prodávaných pózách v tomto roce a ukáže mi i jejich obrázky. Podívejte se sami a přečtěte si její shrnutí pod fotografiemi.

"Anticipation", prodáno 406 kopií dodnes


"Til the End" prodáno 501 kopií dodnes


"Safe" prodáno 557 kopií dodnes


"Sweet" prodáno 595 kopií dodnes


"Stolen Kiss" prodáno 621 kopií dodnes


"Intimità" prodáno 642 kopií dodnes



„Shledala jsem zajímavým, že nejpopulárnější nejsou zrovna čistě sexuální pózy (s výjimkou Anticipation), ale mnohem více ty romantické“, řekla mi Leila Caroll. (od autora článku – Já osobně bych řekl, že Intimità je také sexuální, ale i pak jsou to jen dvě pózy z top 6.)
„Sex prodává“, pokračuje. „Je to pravda. Když čtete různá media o Second Life, tak často zmiňují sexuální aspekt této hry. Ale když analyzujete prodej mých produktů, tak to je jiná story, že?“

Všechny obrázky podléhají copyright Leila Caroll a !Meya!.

(Zdroj: New World Notes
)

středa 3. června 2009

Závislost

K napsání dnešního příspěvku mě přivedla reálná situace z Real Life. Výpadek elektřiny a následné poškození našeho serveru po zapnutí elektřiny způsobilo menší paniku mezi mými spolupracovníky.

Závislost je stav, kdy někdo nebo něco je podmíněn(o) nějakou okolností nebo situací, kterou potřebuje (nebo si myslí, že ji potřebuje) ke své existenci.

Potud definice. A jak to souvisí s tím výpadkem? V podstatě jsem si uvědomil, co to je závislost na síti, tj. Internetu, Emailových službách, Instant Messengers jako je např. ICQ a dalších. Najednou se začalo spousta lidí ploužit po chodbách od ničeho k ničemu. Všichni vášnivě, někdy nahlas, někdy potichu, komentovali nastalou situaci. „A jak to bude dlouho trvat? Nevíte někdo? To je hrůza, co se zase děje?“ Vyvstává otázka, jestli všichni celý den jen nesedí u svého PC a nebrouzdají po netu. I na mně to napadlo. Samozřejmě, kdo používá počítač k matematickým výpočtům na velkých PC klastrech, tak samozřejmě, pokud nejde síť, tak je nahraný. Na druhou stranu si člověk ověřil na vlastní kůži, jaké to je bez připojení a to mělo trvat i do druhého dne. Jen poznámka. Mimochodem ta závada způsobila, že pouze polovina lidí byla bez netu, ta druhá, šťastná či šťastnější, polovina byla na tom fajn. I když, kdo ví.

Já si na sobě ověřil, jaké je to nebýt v Second Life. Sice mně to ze začátku štvalo, ale pak jsem si řekl, přece se svět nezboří. Žij Real Life. Přesně tak jak zpívá Iva Frühlingová ve filmu Román pro ženy – Où tu veux, quand tu veux.

(Zdroj: YouTube.com)